Nesebar

Nesebar je památkově chráněné městečko patřící mezi památky UNESCO. Leží na malinkém poloostrově (cca 0,5 km2) a s pevninou jej spojuje 300 m dlouhá úzká šíje. Nachází se 5 km jižně od Slunečního pobřeží a 35 km severně od Burgasu. Nesebar je krásným rybářským a přístavním městem s dochovanou obrozeneckou městskou výstavbou a středověkými kostely. Toto letovisko je jedno z mála, které nabízí dovolenou v Bulharsku v místě s historií a příjemné bulharské prostředí. Díky tomu je také hojně vyhledávané turisty, pro které dovolená v Bulharsku znamená i poznávání kultury. Zajímavostí Nesebaru je, že v tomto malém městečku bylo původně asi 40 kostelů, z nichž bylo zachováno 12. K vidění jsou zde také nejstarší starořecké baziliky jako například metropolitní chrám, trojlodní chrám ze 6. stol. a chrám P. Marie (Sveta Bogorodica). Z 10. a 11.stol. pak kostel sv. Jana Křtitele (Sveti Ivan Krăstitel), kde jsou fresky ze 14. stol. Nesebar je velmi malebné a rázovité městečko, jsou zde obchůdky s keramikou, bulharským lidovým uměním a suvenýry. Mimo to jsou zde hospůdky, přístaviště rybářských a výletních lodí a tržiště. Nová část Nesebaru je dnes již větší než původní staré město. Jsou zde klasicky hotely, informační centra i některé úřady. V jižní části tohoto předměstí Nesebaru je pak příjemná pláž pro odpočinek. Dovolená v Bulharsku je jistě rozumnou volbou a Nesebar rozhodně nezklame.

Ubytování Nesebar

V Nesebaru si můžete vybrat, ve které části chcete být ubytování. Pokud chcete vyzkoušet bydlení ve starém městě, je možné sehnat ubytování až na místě. Pokud však jedete na dovolenou s rodinou, je vhodnější zvolit některý z mnoha first minute zájezdů nabízející pobyt na předměstí. Cena ubytování v nové či staré části Nesebaru se nijak zásadně neliší. Záleží tedy pouze na vašem výběru.

Pokud vás zajímají hotely v Nesebaru, hledejte například Arsenal, Bilyana Beach, Eliri, Hit, Kopakabana, Lilija, Marina Palace, Menabria, Nový Nesebar, Oasis Park, Orchidea, Pension Panorama, Pensiony Nesebr, Penzion Radka, Penzion Shumen, Pesheff, Sea House a další.

TIP: Last minute zájezd – užijte si Nesebar na poslední chvíli

Nesebar a okolí

Nesebar a jeho předměstí je jednou z nejoblíbenějších lokalit z prostého důvodu. Nabízí vše, co lze od dovolené očekávat. Ubytování v nové části města s restauracemi, kavárnami a bary, původní historické město na dosah a nádherné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Pokud se chcete vydat na procházku, je možné vyrazit na sever od města a dojít na Slunečné pobřeží.

Mapa letoviska


View Larger Map